Najaktywniejsi klubowicze

Nazwa użytkownika Posty
Waldek 188
Dorota 129
szczescie_100 57
Monika 51
Wera 44

Polecane strony


Konferencja dla osób z szumami usznymi i obniżoną tolerancją na dźwięki - Kajetany, 8.09.2012 r.

Sprawozdanie

W dniu 8 września 2012 roku w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach odbyła się Konferencja dla pacjentów, ich rodzin oraz wszystkich , którzy odczuwają w uszach dokuczliwe szumy , mają problem ze zrozumieniem mowy i drażniącymi dźwiękami z otoczenia. Gospodarzem spotkania był Profesor Henryk Skarżyński wraz z lekarzami i psychologami Kliniki Szumów Usznych. W kolejnym już takim spotkaniu pacjentów ze specjalistami wzięło udział ponad 70 osób. Słowo wstępne do zgromadzonych wygłosił Profesor Henryk Skarżyński. Zapewnił o swoim dużym zainteresowaniu pacjentami z szumami usznymi. Gospodarze Klubu Tinnitus w dowód uznania dla pracy i nieprzeciętnych osiągnięć wręczyli Profesorowi dyplom, nadając tytuł Honorowego Członka Klubu Tinnitus.

Podczas Konferencji Zespół Kliniki Szumów Usznych zaprezentował następujące wykłady:
I Nowe trendy w terapii szumów usznych - dr Anna Fabiańska
II Szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa u dzieci - dr Danuta Raj - Koziak
III Szumy uszne a choroby ogólnoustrojowe ; wpływ czynników zewnętrznych na szumy uszne - dr Iwona Niedziałek
IV Rola psychologów w terapii szumów usznych - mgr Ewelina Latkowska
V Zastosowanie funkcjonalnego rezonansu magnetycznego w diagnostyce i terapii szumów usznych - mgr Monika Lewandowska
 

Podczas wykładów dowiedzieliśmy się o wielu nowatorskich badaniach i projektach naukowych. Zainteresowały nas nowe metody leczenia szumów usznych. Metoda TMS - nieinwazyjna, bezbolesna, łatwa w zastosowaniu polegająca na indukcji elektromagnetycznej. Metoda TDCS - stymulacja mózgu prądem stałym. VNS+ST - spiralne elektrody wokół szyjnego odcinka lewego nerwu błędnego - przesyłanie impulsów do nerwu. Poznaliśmy również nowe leki stosowane w leczeniu szumów oraz leki znane , ale nie stosowane dotąd w leczeniu szumów. Nową nadzieją dla osób z szumami jest regeneracja komórek słuchowych. Na podstawie najnowszych doniesień i historii badań naukowych nie należy patrzeć przez pryzmat tego, czy ten proces nastąpi, lecz kiedy do tego dojdzie. Nowe trendy w badaniu i terapii szumów usznych to również wykorzystanie rezonansu magnetycznego i neurobiofeedback. Zgromadzeni pacjenci oczywiście z dużym zainteresowaniem dopytywali się o możliwości korzystania z tych metod.Uczestnicy Konferencji mieli również niezwykłą okazję , żeby zobaczyć najnowsze oddane do użytku w maju 2012 roku Światowe Centrum Słuchu. Byliśmy w pracowni edukacyjnej, widzieliśmy studio telemedyczne oraz patio. Zwiedziliśmy też Centrum Obrazowania Biomedycznego, widzieliśmy aparaty do rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

W ten piękny, słoneczny dzień miło było się spotkać w Kajetanach. Znów zobaczyć przyjaciół i znajomych. Porozmawiać, pożartować, pośmiać się, zrobić wspólne zdjęcie. Traktujemy te spotkania jako kontynuację rehabilitacji szumów usznych. Są one dla nas niezwykle cenne i ważne. Tu otrzymujemy fachową pomoc i wsparcie. Zespół Kliniki Szumów Usznych zapewnił nas o cykliczności spotkań. Kolejna Konferencja ma się odbyć we wrześniu 2013 roku.


 
Pragniemy serdecznie podziękować za zorganizowanie i przeprowadzenie Konferencji Panu Profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu oraz Zespołowi Kliniki Szumów Usznych: dr A. Fabiańskiej, dr D. Raj - Koziak, dr I. Niedziałek, mgr E. Latkowskiej, mgr M. Lewandowskiej. Dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu nam pacjentom jest łatwiej znosić nasze dolegliwości. Czujemy się komfortowo będąc pod opieką Instytutu.

Małgorzata Czapska

Zaloguj

Nazwa użytkownika:


Hasło:


zapamiętaj mnie
ukryj


Obecni na stronie

Ogółem:4

Zarejstrowanych:0
Ukrytych:0
Gości:4

Najwięcej użytkowników online (76) było N, 31 maja 2020, 02:25

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Legenda :: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Klubowicze


Kalendarz

<< Wrzesień 2020 >>
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Nikt nie ma dziś urodzin

cron