Szukaj
wyszukiwanie zaawansowane

Najaktywniejsi klubowicze

Nazwa użytkownika Posty
Waldek 189
Dorota 129
szczescie_100 57
Monika 51
Wera 44

Polecane strony
Konferencja "Szumy Uszne" - podsumowanie

Wszyscy „szumiący”, bo tak mówimy o sobie, o osobach mających szumy uszne, z niecierpliwością czekają na jesienne spotkanie w Kajetanach. Jak co roku czekaliśmy na to, by móc się spotkać, wymienić doświadczeniami, pocieszyć się w trudnych, samotnych chwilach, którym towarzyszy jedynie szum. Celem przewodnim spotkania jest jak każdego roku konferencja dla pacjentów z szumami usznymi i obniżoną tolerancją na dźwięki oraz ich rodzin i bliskich, w której uczestniczymy już od 13 lat.

W tym roku spotkało nas rozczarowanie, nie pierwsze zresztą ze względu na pandemię, ponieważ w Kajetanach spotkamy się jedynie tylko on-line. A więc nie będzie uścisków, uśmiechów i radosnych nawoływań. No cóż przejdziemy i przez to! Nie ma innego wyjścia, o godzinie 9.00 rano 24 października 2020 roku siadamy przed ekranami naszych domowych komputerów i zamieniamy się w słuch.

Spotkanie rozpoczyna, witając wszystkich w tak niecodziennych okolicznościach, profesor Piotr Henryk Skarżyński. Następnie dr hab. n. med. Danuta Raj-Koziak, która bardzo ciekawie mówiła o nowych, aktualnych kierunkach w leczeniu szumów usznych. To jeden z ciekawszych tematów, w którym doszukujemy się rozwiązań naszych problemów. Profesor Piotr Henryk Skarżyński przedstawił rolę otochirurga
w postępowaniu z pacjentem z szumami usznymi, a dr Katarzyna Cywka mówiła o roli aparatów słuchowych w terapii szumów usznych. Następnie dr Joanna Wójcik przybliżyła nam temat przygotowania pacjenta z szumami usznymi do badania za pomocą rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Praktycznych rad i porad udzieliły nam mgr Izabela Sarnicka, mgr Barbara Kaczyńska, mgr Justyna Kutyba, które kolejno mówiły o tym jak radzić sobie z przewlekłymi szumami usznymi, o muzykoterapii w szumach usznych i o nowoczesnym wpierającym nas-pacjentów udogodnieniu, jakim są aplikacje mobilne.

Na koniec jak zwykle dyskusja, która oczywiście odbywała się on-line, była pełna emocji i wzruszeń. Linia się „grzała”, ale był to dowód na to, że tam po drugiej stronie ekranu było nas wielu, z uwagą wsłuchujących się w te znaczące dla nas, dla naszej terapii i naszej dolegliwości słowa płynące z ust lekarzy, psychologów, techników czy informatyków, którzy pracują z myślą o poprawie naszego komfortu życia. W trakcie tej ożywionej dyskusji poczułam, że nic się nie zmieniło. Znowu byłam wśród swoich, choć tak daleko, to i tak blisko.

W imieniu gospodarzy Klubu „Tinnitus” oraz pacjentów z szumami usznymi dziękuję Panu profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu oraz całemu zespołowi zaangażowanemu w organizację tej konferencji, że udało nam się spotkać on-line pomimo tak trudnego czasu, jaki odczuwamy już od wiosny. Jestem pod dużym wrażeniem, że nic nie jest w stanie przeszkodzić wzajemnemu wsparciu i pomocy w tym trudnym problemie jakim są szumy uszne.

Dziękujemy, że na Instytut i jego pracowników zawsze możemy liczyć.

Dziękuję
Dorota MiazgaKlub Tinnitus

TINNITUS (łac. tinnitus auris - szumy uszne) to nazwa Klubu, który powstał z inicjatywy grupy przyjaciół "obarczonej" przykrą dolegliwością - szumami usznymi.
Jesteśmy pacjentami Kliniki Szumów Usznych przy IFPS a poznaliśmy się na turnusach rehabilitacyjnych organizowanych przez Instytut. Dzięki zaangażowaniu lekarzy i psychologów kliniki zdobyliśmy dużo wiedzy na temat szumów usznych, nadwrażliwości słuchowej, niedosłuchu i co ważne potrafimy ją wykorzystać w codziennym życiu. Pragniemy wspierać się wzajemnie i dzielić doświadczeniami z osobami podobnie cierpiącymi i szukającymi pomocy.

Klub działa od marca 2009 r.
Pragniemy do swego grona zaprosić każdą osobę bez względu na wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania, która bezpośrednio lub pośrednio uczestniczy w procesie leczenia szumów lub ma taki zamiar. Podzielimy się uwagami z każdym, któremu dokucza szum uszny, przeszkadza niedosłuch lub nie radzi sobie z nadwrażliwością na dźwięki.

Dla obecnych i przyszłych członków uruchomiliśmy Forum - platformę wymiany doświadczeń, swoistą skrzynkę pytać i odpowiedzi, wirtualne miejsce spotkać Klubowiczów.

Przynależność do Klubu jest bezpłatna a działalność w nim całkowicie społeczna co czyni nas specyficzną, bezinteresowną grupą wsparcia.
Nie jesteśmy wymagający: przyszłych członków prosimy jedynie o wypełnienie deklaracji oraz o aktywny udział na forum i w działalności Klubu.

Członkowie Założyciele
www.klubtinnitus.ifps.org.plZaloguj

Nazwa użytkownika:


Hasło:


zapamiętaj mnie
ukryj


Obecni na stronie

Ogółem:5

Zarejstrowanych:0
Ukrytych:0
Gości:5

Najwięcej użytkowników online (76) było N, 31 maja 2020, 02:25

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Legenda :: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Klubowicze


Kalendarz

<< Listopad 2020 >>
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Nikt nie ma dziś urodzin

cron