Konferencja "Szumy Uszne" - podsumowanie

Konferencja "Szumy Uszne" - podsumowanie

Postprzez Andrzej.Kuca Wt, 15 grudnia 2020, 12:37

Konferencja "Szumy Uszne" - podsumowanie

Wszyscy „szumiący”, bo tak mówimy o sobie, o osobach mających szumy uszne, zniecierpliwością czekają na jesienne spotkanie w Kajetanach. Jak co roku czekaliśmy na to, by móc się spotkać, wymienić doświadczeniami, pocieszyć się w trudnych, samotnych chwilach, którym towarzyszy jedynie szum. Celem przewodnim spotkania jest jak każdego roku konferencja dla pacjentów z szumami usznymi i obniżoną tolerancją na dźwięki oraz ich rodzin i bliskich, w której uczestniczymy już od 13 lat.
W tym roku spotkało nas rozczarowanie, nie pierwsze zresztą ze względu na pandemię, ponieważ w Kajetanach spotkamy się jedynie tylko on-line.

A więc nie będzie uścisków, uśmiechów i radosnych nawoływań. No cóż przejdziemy i przez to!

Nie ma innego wyjścia, o godzinie 9.00 rano 24 października 2020 roku siadamy przed ekranami naszych domowych komputerów i zamieniamy się w słuch.

Spotkanie rozpoczyna, witając wszystkich w tak niecodziennych okolicznościach, profesor Piotr Henryk Skarżyński. Następnie dr hab. n. med. Danuta Raj-Koziak, która bardzo ciekawie mówiła o nowych, aktualnych kierunkach w leczeniu szumów usznych.

To jeden z ciekawszych tematów, w którym doszukujemy się rozwiązań naszych problemów.

Profesor Piotr Henryk Skarżyński przedstawił rolę otochirurga w postępowaniu z pacjentem z szumami usznymi, a dr Katarzyna Cywka mówiła o roli aparatów słuchowych w terapii szumów usznych.

Następnie dr Joanna Wójcik przybliżyła nam temat przygotowania pacjenta z szumami usznymi do badania za pomocą rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej.

Praktycznych rad i porad udzieliły nam mgr Izabela Sarnicka, mgr Barbara Kaczyńska, mgr Justyna Kutyba, które kolejno mówiły o tym jak radzić sobie z przewlekłymi szumami usznymi, o muzykoterapii w szumach usznych i o nowoczesnym wpierającym nas-pacjentów udogodnieniu, jakim są aplikacje mobilne.

Na koniec jak zwykle dyskusja, która oczywiście odbywała się on-line, była pełna emocji i wzruszeń. Linia się „grzała”, ale był to dowód na to, że tam po drugiej stronie ekranu było nas wielu, z uwagą wsłuchujących się w te znaczące dla nas, dla naszej terapii i naszej dolegliwości słowa płynące z ust lekarzy, psychologów, techników czy informatyków, którzy pracują z myślą o poprawie naszego komfortu życia.

W trakcie tej ożywionej dyskusji poczułam, że nic się nie zmieniło. Znowu byłam wśród swoich, choć tak daleko, to i tak blisko.

W imieniu gospodarzy Klubu „Tinnitus” oraz pacjentów z szumami usznymi dziękuję Panu profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu oraz całemu zespołowi zaangażowanemu w organizację tej konferencji, że udało nam się spotkać on-line pomimo tak trudnego czasu, jaki odczuwamy już od wiosny. Jestem pod dużym wrażeniem, że nic nie jest w stanie przeszkodzić wzajemnemu wsparciu i pomocy w tym trudnym problemie jakim są szumy uszne.

Dziękujemy, że na Instytut i jego pracowników zawsze możemy liczyć.
Dziękuję
Dorota Miazga
Andrzej.Kuca
 
Posty: 17
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): Cz, 17 lipca 2014, 08:38

Powrót do Portal

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron