Jedzenie a Tinnitus

Jedzenie a Tinnitus

Postprzez marek-a So, 3 października 2009, 18:59

Czesc piskarze.
Jestem nowy w waszym forum.. Mam te piski od 25 lat.
U mnie sie strasznie wzmagaja po jedzeniu. Jedyna odpowiec ktura znalazlem na ten temat; to ze przy trawieniu organizm ma wiecej "informacji" nerwowych, kture odbiera sie jako pisk.

Napisz jesli tez masz takie odczucie.
Marek-a.
marek-a
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 3 października 2009, 18:40

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez szczescie_100 So, 3 października 2009, 21:28

Witaj Marku wśród "swoich"
mojej "linii wysokiego napięcia" nie łączę z trawieniem, ale to interesująca teoria. Co na to lekarze?
szczescie_100
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz, 25 czerwca 2009, 21:01

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez marek-a Pn, 5 października 2009, 11:34

Czesc szczescie_100.

U mnie to nie jest teoria, a fakt. Pytalem sie mojego laryntgologa i potwierdzil ze niewykluczone jest ze organizm urzywa wiecej energi na trawienie. Moja teza to ze sluch w takim przypadku ma mniejsza aktywnosc bo nawet "normalni" ludzie czuja jakies zmeczenie po jedzeniu. I wtedy piski dominuja.

Przez wiele lat probowalem pytac sie lekarzy i o inne reakcje organizmu, ale bez skutku. :evil:

marek-a
marek-a
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 3 października 2009, 18:40

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez Jarek Śr, 7 października 2009, 17:56

Cześć Marku!
No to przyłożyłeś z grubej rury , co Ci odpisać? Żebyś nie jadł? A może żebyś nie jadł owoców morza? ;)
Współczuję Ci szczerze ale raczej nie licz na kompetentne wyjasnienie przyczyn i mechanizmów.Nie słyszałem o badaniach na ten temat. A tak naprawdę to rodzi się pytanie jak sobie z tym radzisz? Jak z tym żyjesz?Pozdrawiam!
Jarek
 
Posty: 42
Zdjęcia: 86
Dołączył(a): Pn, 23 marca 2009, 20:17

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez marek-a Cz, 22 października 2009, 15:51

Jarek.
Z tym jedzeniem to chyba niedługo zrobię sobie taka prosta dietę. 1 dzień banany, 1 dzień kartofle, 1 dzień mięso, 1 dzień kapusta i tak dalej. Mozę cos spostrzegę.

Z owocami morza to jest maly problem bo jestem makabrycznie uczulony (od dziecka) na ryby! Krewetki i raki to jest ok.
-------------------------------------
No chyba ze z morza (3 km. stad) wychodzi jakaś ladna Syrenka, Oj Oj ; to wtedy o piskach zapominam. :lol: :mrgreen:

Marek-a.
marek-a
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 3 października 2009, 18:40

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez Dorota Cz, 22 października 2009, 21:44

Witaj,
na turnusach w Łebie jest tyle Syrenek, że napewno piski Ci przejdą -chyba, że usłyszych tylko Ich zachwyt:)

Co diety to zostawiłabym raczej banany- za względu na kraj pochodzenia.
Wysoka temperatura dojrzewania sprawia zbytnie zażółcenie a ślimak uszny nie jest w stanie zaakceptowac tak intensywnego koloru. Wdaje wtedy ostrzeżenie w postaci sygnału dźwiękowego i człowiek cierpi ;)
Pozdrawiam
Dorota
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez Jarek Pn, 26 października 2009, 20:11

Cześć Marku!
Coraz ciekawiej się jest na tym wątku,jak dojdziesz do diety opartej na chmielu to spróbuję z tobą ,podobno ma duzo witamin z grupy B i co się ztym wiąze działanie uspokajające, a jak wiadomo szumy i emocje są ze soba w zależności więc może uda nam się opracować jakąś antytinnitus cud dietę :)
Jarek
 
Posty: 42
Zdjęcia: 86
Dołączył(a): Pn, 23 marca 2009, 20:17

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez marek-a So, 11 lutego 2012, 18:20

No czas leci, a do grobu blirzej i blirzej. Sam przestalem szukac pomocy. Nie, to nie jest depresja, ale tylko reakcja na aktualna sytuacje. Wiec; mam cos pokickane ze sluchem, aparaty barzdo pomagaja, ale kiedy jest halas naokolo to wszystko sie slyszy wielokrotnie glosniej. Blendne kolo. Po paru wyjazdach do Szweckich lasow z przyczepa campingowa zauwarzylem ze sie czuje zupelnie inaczej; piski maleja, ale dlaczego? To jest naprawde bardzo trudne stwierdzic .
Moje nie udenkumentowane tezy to;
1. Brak halasu (cisza).
2. Wczasie takiej wycieczki zmienia sie tryb zycia i jedzenia.
3. Jak JAREK zauwarzyl ilosc chmielu ma wplyw na ilosc kalori, a zatym ilosci tego co organizm ma do przetrawienia. Alkochol to tylko kulhydraty bez protein. (Cos w tym jest)
4. sam bylem na "czystej wyborowej" jednak wtedy bez morzliwosci wytlumacznie innym dlaczego pomaga.
5. Dzisiaj moja dieta to; (10.00) sniadanie bardzo obfite; eks. 2 jaja + 100gram bekonu i kawalek chleba.
6. O 14-15,stej 60g ryrzu + strawa gotowana z miesa i bardzo durzej ilosci warzyw. (100gram miesa, 300g warzyw?)
7. Wieczorem najlepiej nic. + chmiel
8. Jesli zjem za durzo wieczorem, mam niespokoje sny, z czestym budzeniem sie i piski poteguja.
9. televizje po prostu wylanczam i czytam ksiarzke.

Dlaczego nie wiem ale to pomaga. (Aha, bylem w Polsce 40 lat temu.)
Marek.
marek-a
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 3 października 2009, 18:40

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez Wenus Wt, 17 kwietnia 2012, 09:08

Witam :)

Czy brał Pan pod uwagę kandydozę?
Candida albicans jest zdolna do produkowania toksyn, które powoduja m.in. szumy uszne, a w związku z tym, że najczęściej atakuje układ pokarmowy, może mieć to związek z ich aktywnością po spożyciu pokarmu.
Wenus
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 14 kwietnia 2012, 19:20

Re: Jedzenie a Tinnitus

Postprzez AndrewK Pn, 5 stycznia 2015, 12:30

Przeglądając strony internetowe natkąłem się na reklamę książki dot. naturalnego leczenia tinnitusa("Naturalna terapia szumów usznych", autorem jest "... specjalista do spraw żywienia, doradca do spraw zdrowotnych, badacz medycyny, autor książek...itd" ?). Dlatego o tym i piszę i to w tym dziale, ponieważ jednym z 5-ciu kroków tej metody jest specjalna dieta. Chociaż wątpię i jestem sceptyczny co do skuteczności takich komercyjnych opracowań, to nie ukrywam, że tytuł brzmi zachęcajaco. Być może ktoś szukający skutecznych metod leczenia szumów usznych, już ją przeczytał i zechciałby podzielić się swoimi uwagami i opinią. Pozdrawiam wszystkich z życzeniami pomyślnego roku.
AndrewK
 
Posty: 8
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 07:57

Następna strona

Powrót do Doświadczenie dnia codziennego

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron