prosba o pilna pomoc

prosba o pilna pomoc

Postprzez ara Śr, 29 stycznia 2014, 13:02

Hej wszystkim forumowiczom, jestem nowa na tym forum, bo choroba spadla na mnie jak grom z jasnego nieba. Moze ktos z was przeszedl podobna droge lub mial zblizone objawy i poradzi , jakie zrobic badania. Otoz dwa tygodnie temu dostalam infekcji wirusowej (stan podgoraczkowy, ostry bol gardla). Nastepnego dnia na febrisanie poszlam na studniowke do meza. Po kilku godzinach halasu wyszlam z bolem ucha, myslalam, ze mi ucho eksploduje, trafilam natychmiast do lekarza, ktory przepisal antybiotyk i tylko usmiechnal sie, ze w 5 dni wszystko mi przejdzie. Niestety nie przeszlo i rodzinny skierowal mnie do laryngologa, ktory po badaniach sluchu (gluchota typu mieszanego) skierowal do szpitala na antybiotykoterapie dozylna i sterydy. Mieli mnie leczyc 7-10 dni, tymczasem z powodu braku poprawy ze sluchem (uznano, ze prawdopodobnir wirus uszkodzil mi sluch nieodwracalnie) po 4 dniach wypisali do domu z zaleceniem brania claratine active. Niestety nastapilo pogorszenie, bol glowy i ucisk w skronii, za ktore wina obarczalam ca,do tego dretwienie ucha i twarzy po tej stronie, kolejny laryngolog przyznal, ze wyniki i objawy mam niejasne, ze uwaza, ze sluch moze mi jeszcze wrocic i kontrola za 6 tygodni.
Tymczasem moje objawy na dzisiaj to:
niedosluch ucha , sztywna blona bebenkowa plus szumy
nadwrazliwosc ucha na halas dzwieki
bol gdzies gleboko w uchu
ucisk w skroni
Co robic, gdzie szukac pomocy, dretwienie nadila sie przy odchylaniu glowy do tylu
Czy ktos z was przeszedl podobnie - ostre zapalenieplus uraz akustyczny i ucisk w glowie?

przy rozgrzaniu ucha lub lezeniu na nim bol calej polowy
glowy plus uczucie dretwienia
ara
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 26 stycznia 2014, 17:29

Re: prosba o pilna pomoc

Postprzez luiza194 Śr, 29 stycznia 2014, 17:53

przde wszystkim musisz wydać kasę na dobrego prywatngo laryngologa,póki co to polcam sprawdzony sposób na ból ucha: są w aptc ,,zioła szwdzkie,,którymi nawilża się wacik i zatyka ucho,stosować kilka dni,pożna też nacierac skronie lub robic kompres na czoło.Życzę zdrowia .
luiza194
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 19 stycznia 2014, 20:19

Re: prosba o pilna pomoc

Postprzez Dorota Cz, 30 stycznia 2014, 18:59

ara,
nie zatykaj niczym ucha- NIGDY nie rób tego sama bez konsultacji z lekarzem.
Jaki jest twój stan na dziś, czy odczuwasz minimalną choćby poprawę?
Czy rejestrowałaś się do Instytutu w Kajetanach?
Pozdrawiam
Dorota
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Re: prosba o pilna pomoc

Postprzez luiza194 Cz, 30 stycznia 2014, 21:06

To było parę lat temu,ale teraz,kiey tylko czuję lekki ból o razu stosuję zioła szwedzkie,nie pomogło też świecowanie (konhowanie uszu).Po takich stanach zapalnych często występują szumy uszne.Ja mam je 2,5 roku,a od roku codziennie stosuję gnerator dźwięków,uwierzcie mi skutkuje,mój mózg wyłącza szumy w ciągu dnia.Do Instytutu jeżdżę od 2 lat i dopiero tam,po długim leczeniu i szukaniu przyczyny powstania szumów wykryli u mnie powód wystapienia szumów,za co jestem im wdzięczna.Pozdrawiam.
luiza194
 
Posty: 5
Dołączył(a): N, 19 stycznia 2014, 20:19

Re: prosba o pilna pomoc

Postprzez Stefan Pt, 31 stycznia 2014, 14:54

ara, pisze takie obecne objawy:
"bol glowy i ucisk w skronii"
"dretwienie ucha i twarzy po tej stronie"
i dalej, że "kolejny laryngolog"
"wyniki i objawy mam niejasne" a "kontrola za 6 tygodni" ?
NIE ROZUMIEM jak można CZEKAĆ 6 tygodni w takiej sytuacji!!!
Stefan
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 22 grudnia 2013, 06:57

Re: prosba o pilna pomoc

Postprzez ara Pt, 7 lutego 2014, 18:17

Zdarzył się cud i trafiłam do Kajetan. Słuch w uchu powoli mi powracał od końca 3. tygodnia choroby, pozostały szumy i pisk, upośledzony słuch w hałaśliwym otoczeniu (np. market), nieszczelna trąbka etc.
Powiem wam, ze nigdy nie przypuszczałam, ze zapalenie ucha (które miałam pierwszy raz w życiu) plus kilkugodzinny hałas mogą doprowadzić do takich konsekwencji. Jeszcze nie wszystko jest ok, ale mam nadzieję, ze jestem na dobrej drodze.
Moim 'aniołom stróżom' serdecznie dziękuję za troskę i bezinteresowną pomoc.
Pozdrawiam wszystkich szumiących i piszczących:)
ara
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 26 stycznia 2014, 17:29

Re: prosba o pilna pomoc

Postprzez wiesiek Pn, 28 kwietnia 2014, 12:08

Dawno nie zaglądałem na naszą stronę, ale czytając o tych kłopotach z uchem i nerwami twarzy po imprezie - to pomimo że nie jestem lekarzem to wygląda mi to na zapalenie nerwu trójdzielnego. Słyszałem, że niektórzy leczą to śpiąc na poduszce wypełnionej otrębami gryczanymi.
wiesiek
 
Posty: 3
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): Pn, 30 marca 2009, 05:57


Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron