Jaki generator szumu wybrac???

Jaki generator szumu wybrac???

Postprzez renata7204 N, 7 marca 2010, 20:17

Dzień Dobry!
To jest mój pierwszy post na tym forum, liczę na waszą pomoc.
Moja 16 letnia córka ma od 5 listopada pisk w prawym uchu,o charakterze 2kHz ton 25db.
Wszystko zaczęło się w styczniu 2009,przez trzy dni kręciło jej się w głowie, przeszła badania łącznie z rezonansem głowy.Wykryto jedynie niski poziom żelaza i hemoglobiny.W kwietniu przeszła krztusiec. spędziła dwa tygodnie, strasznie się dusiła. Następnie we wrześniu przechodziła badania w Bydgoszczy, narządów zmysłu i równowagi. Wyszły dobre.W pażdzierniku dwa razy zasłabła. A 5 listopada na lekcji coś jej pykło w uchu, i zaczął się pisk.Lezała w szpitalu w Koninie.Teraz przeszła ponowne badania na oddziale audiologi i foniatri w Poznaniu. Badania wykazały, że ucho jest zupełnie zdrowe. Pani Docent zaleciła noszenie generatora szumy czyli terapię TRT. I tu się zaczął nasz problem, w moim mieście tam gdzie posiadają aparaty słuchowe nie ma generatorów szumów, nikt mi nie potrafi powiedzieć gdzie takie generatory się znajdują i jakie wybrać.Bardzo liczę na waszą pomoc, jaki generator byście polecali i czy ta terapia jest skuteczna?.Pozdrawiam Serdecznie, mama Pauliny.
renata7204
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 5 marca 2010, 14:42

Re: Jaki generator szumu wybrac???

Postprzez Dorota Pn, 8 marca 2010, 18:57

Witaj Renato
Dobór generatora czy aparatu słuchowego jest bardzo indywidualny. Tak jak protezę robi sie na miarę tak generator czy aparat dobiera sie do konkretnej "głowy". Nie mozemy polecić żadnej marki czy modelu. To Twoja córka dokona wyboru.
Dobry sklep pozwoli ci na swego rodzaju "przymiarkę", czyli wypożyczy na dzień lub dwa generator.
Córka spróbuje ponosić i dokona oceny i wyboru.
Powodzenia!
Pozdrawiam
Dorota
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Re: Jaki generator szumu wybrac???

Postprzez renata7204 Pn, 8 marca 2010, 22:03

Dziękuję za odpowiedz.
Mój problem polega na tym, że w moim miescie w żadnym sklepie z aparatami słuchowymi nie mają generatorów, twierdzą że mi mogą sprowadzić, ale jak ja mam im zaufać, że mi sprowadzą odpowiedni . Wolałabym jechać do innego nawet miasta, ale żebyśmy dopasowały.Ja mieszkam w Koninie,może ktoś się oriętuje czy napszykład jest taki sklep w Poznaniu czy Łodzi?:)

Pozdrawiam
Renata
renata7204
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 5 marca 2010, 14:42

Re: Jaki generator szumu wybrac???

Postprzez Henia So, 13 marca 2010, 09:39

Droga Renato,

fajnie, że tu napisałaś o swoim problemie, tzn. problemie Twojego dziecka, ale wydaje mi sie, że najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zgłoszenie sie do fachowców - lekarzy o poradę w tym zakresie, albowiem to oni posiadają najwięcej wiedzy na ten temat. Polecam klinike w Kajetanach i tamtejszych specjalistów. Uzyskanie autorytatywnej odpowiedzi na Twoje wątpliwości jest bardzo istotne w przypadku dalszego przebiegu leczenia Twego dziecka.

Będzie dobrze, trzymam kciuki
Odezwij sie..po wizycie w Kajetanach
Pozdrawiam
Henia
Henia
 
Posty: 18
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): So, 13 lutego 2010, 16:15


Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron