Co robić? ;(

Co robić? ;(

Postprzez dianiczek90 Pt, 19 lutego 2010, 16:30

Witam wszystkich szumowiczów ;) Mój problem z szumami zaczął się 3 tygodnie temu,wczoraj wróciłam ze szpitala w którym spędziłam prawie 2 tygodnie kroplówki pomogły bo koszmarny pisk w lewym uchu,który towarzyszył mi nieustannie ustał ;) Pozostał natomiast szum w uszach i głowie...Przyznam,że jestem przerażona bo mam dopiero 19 lat i świadomość,że tak może być juz zawsze jest dla mnie bardzo przytłaczająca.Pisk i szumy pojawiły się nagle i bez konkretnej przyczyny,miałam robione badania ale wszystkie wyszły dobrze tomograf w porządku,słuch bardzo dobry a szumy nie ustają...Dziwny jest też niewielki ból,który czasami odczuwam i uczucie jakby silnego napierania na uszy...szum nasila się przy telewizorze może ktoś z was ma podobne wrażenie? Pisze bo wy macie większe doświadczenie a ja już wariuje;( Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś informacje.. Czy przyczyną mógł być stres? (Byłam w trakcie sesji) Jak długo trzeba czekać na termin do kliniki w Kajetanach? Znacie może przypadki gdzie szumy same ustały? Bo ja już tracę nadzieje,nie są one już tak uciążliwe i mam wrażenie,że słabną ale najtrudniej jest w ciszy np.gdy próbuje się uczyć a zostało mi prawie 5 lat studiów....;(
Diana
dianiczek90
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 19 lutego 2010, 15:24
Lokalizacja: Olkusz

Re: Co robić? ;(

Postprzez Dorota Pt, 19 lutego 2010, 19:48

Witaj
Ciężko powiedzieć młodej osobie, że potrzebna jest cierpliwość:) a ta, to podstawa szeroko pojętego "leczenia"
Polecam na początek uczestnictwo w mającej odbyć się konferencji( 17.04.2010 w Kajetanach)
Tu wiele się dowiesz na temat swojej dolegliwości. Merytoryczne wyklady fachowców w tej dziedzinie to podstawa habituacji. Wiedza którą zdobędziesz pozwoli zrozumieć, że "nie taki diabeł straszny".
Co do wizyty u lekarza to oczekiwanie na nią liczy się w kilku miesiącach.
Przyjedź 17.04, będą lekarze, psycholodzy i pacjenci tacy jak Ty wszyscy postaramy się sobie pomóc:)
Zapraszam też do wstąpienia w szeregi Klubowiczów- deklaracja w zakładce "dołącz do nas"
Do zobaczenia
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Re: Co robić? ;(

Postprzez dianiczek90 So, 20 lutego 2010, 08:54

Dziękuje za odpowiedź ;) Oczywiście mam zamiar przyjechać bo najtrudniejsze jest właśnie to że ja tej dolegliwości nie rozumiem a mam wiele wątpliwości np.dlaczego te szumy się tak zmieniają wczoraj doszedł cichy gwizd w prawym uchu a w szpitalu miałam go w lewym tylko bardzo głośny...Boje się że to się cały czas będzie pogarszać a ja jestem bezradna ;( Spróbuje jednak być cierpliwa i powoli się przyzwyczajać w końcu nie mam wyboru..
Diana
dianiczek90
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 19 lutego 2010, 15:24
Lokalizacja: Olkusz

Re: Co robić? ;(

Postprzez dzwoneczek24 So, 20 lutego 2010, 23:06

witaj Diana:)pamiętaj,że nie jesteś z tym sama.Ja też mam ten sam problem.Na początku strasznie panikowałam,chodziłam z pokoju do pokoju,zatykałam uszy i wsłuchiwałam się w dzwonienie .Ciągle wypytywałam się rodziny czy oni też słyszą co ja.....zaczęłam wariować i załamywać się.....lekarze skierowali mnie na kroplówkę,która nasiliła moje szumy.Zaczęło mi dosłownie bardzo głośno wyć w głowie....nie miałam już siły ani spać,ani żyć..Kilka dni po kroplówkach ucichły mi te szumy,nawet była noc kiedy całkowicie słyszałam ciszę :D i czułam się wtedy nowo narodzona.OD jakiś 3 tygodni znowu nasiliły mi się szumy i wycie w głowie Czekam cierpliwie na wizytę w Instytucie,wieżę,że oni mi pomogą.U nas w mieście są w przychodniach bezpłatne badania słuchu,oczywiście z niego skorzystałam>Dowiedziałam się przy okazjiże na 30 młodych ludzi ok.20 ma szumy uszne.Ta okrutna dolegliwość,robi się coraz powszechniejsza...wg mnie powinien powstać program dla młodych ludzi,który uświadomił by problem szumów usznych.....przecież w szkołach mówi sie o narkotykach,papierosach,alkoholu dlaczego nie o,, szumach,, jadąc autobusem widzę tłumy młodzieży z MP3,oni nie wiedzą co ich może spotkać...przykre :( pozdrawiam
dzwoneczek24
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn, 8 lutego 2010, 22:57

Re: Co robić? ;(

Postprzez dianiczek90 N, 21 lutego 2010, 09:22

Witam Dzwoneczku i dziękuje za wsparcie to dla mnie teraz bardzo wiele znaczy ;) Ja również mam nadzieje w Klinice Szumów Usznych...wierze że mnie wyleczą albo chodziarz nauczą z tym żyć.Niepokoi mnie tylko to że w moim przypadku cały czas coś się zmienia czuje ból a dźwięki nikną i pojawiają się tylko szum jest bez przerwy...Mi po kroplówkach też się poprawiło został tylko cichy szum ale niestety już zaczyna się dzwonienie...Myślę że z samym szumem bym sobie poradziła nie przeszkadza mi tak bardzo często o nim zapominam ale pisk czy dzwonienie to już całkiem inna historia przez to w ogóle nie mogę się skupić ;( Co do Mp3 masz racje sama popełniałam ten błąd co prawa nigdy nie słuchałam głośno ale za to często i zastanawiam się czy to nie jest powodem moich szumów...Bardzo się boje że to mi się nasili skoro te moje piski są ''ruchome'' ale staram się nie panikować i być dobrej myśli ;) Tobie też życzę powrotu do zdrowia Dzwoneczku wierze że uda nam się to pokonać razem zawsze raźniej ;*
Diana
dianiczek90
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 19 lutego 2010, 15:24
Lokalizacja: Olkusz

Re: Co robić? ;(

Postprzez dzwoneczek24 N, 21 lutego 2010, 10:03

Diano bo szumy uszne to takze ,dzwonienia,tykania,wycie,piski itp.ludzie mają naprawdę różne szumy.Kiedyś wyczytałam na jakimś forum,że kobieta miała wycie karetki w głowie, innej zaś świerszcze grały w uchu....a ja mam szumy w lewym uchu,piski w prawym,wycie w głowie i to jest chyba najgorsze i też o różnej częstotliwości.Otolaryngolog powiedział mi że szumy mogą być raz cichsze,raz głośniejsze.Na to wpływa wiele czynników np.kawa,stres,hałas....zauważyłam,że w moim przypadku nie mogę rozmawiać przez telefon,bo od razu dudni w głowie bardzo głośno.PS. też jestem pokoleniem MP3,bardzo długo słuchałam muzyki na maxa,no i mam teraz dyskotekę na okrągło w głowie :lol: co zrobić lepiej się śmiać niż płakać.pozdrawiam, buziaki
dzwoneczek24
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn, 8 lutego 2010, 22:57

Re: Co robić? ;(

Postprzez dianiczek90 N, 21 lutego 2010, 10:56

Moje szumy też zmieniają częstotliwość i przeskakują z jednego ucha do drugiego, raz są słabsze a czasami się nasilają np teraz nic mi nie piszczy trochę szumi i czuje się prawie dobrze ;) Największy szum mam wieczorami ale o dziwo w nocy wszystko się wycisza przynajmniej narazie ..mam tylko nadzieje że nie wróci to co było przed szpitalem bo teraz jest dużo lepiej ale zobaczymy..Mp3 na pewno swoje zrobiło dziwi mnie tylko to że przynajmniej według badań nie mam uszkodzonego słuchu a szumy są...Ja zauważyłam że szum rośnie gdy włączam telewizor :/ No ale trudno narazie musimy przynajmniej próbować te szumy ignorować i czekać na wizytę ;) A zauważyłaś może w jakich okolicznościach ten szum się u Ciebie pojawił? Chodzi mi np o nagły stres itp...bo u mnie chyba był to głównie wynik (sesji) chodziarz przyczyn mogło być wiele..
Diana
dianiczek90
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt, 19 lutego 2010, 15:24
Lokalizacja: Olkusz

Re: Co robić? ;(

Postprzez pati Wt, 6 kwietnia 2010, 15:16

Witaj Diano!
Jestem na forum od dziś po raz pierwszy,właśnie dzis byłam na kolejnym badaniu i tam sie dowiedziałam o instytucie w Kajetanach.i oczywiście pierwsze co sprzawdziłam to szumy.Przeczytałam twoje" żale" i powiem ci ze szczerego serca,że trzeba nauczyć sie z tym żyć,wiem że to nie brzmi optymistycznie ale ja mam za sobą 12 lat nieustannych szumów :roll: róznych odgłosów o różnym natężeniu.Czasem już ich nie słyszę jak mi sie wydaje ale kwestia przyzwyczajenia.Ado tego mam otosklerozę i żadna nawet operacja mi nie pomogła,szumy zostały.Musisz uzbroić sie w cierpliwość i przestać je nasłuchiwać tak jest najprościej.U mnie ujawniły sie po zbyt dużej dawce antybiotyku w szpitalu,a do tego zmiany hormonalne,miałam wówczas 23 lata,może te hormony maja taki wpływ,już sama nie wiem byłam wtedy mamą 8- miesięcznego synka czyli krótko po porodzie.Lekarze mówili ze to moze miec wpływ,dotego doszła zaćma na obu oczach i przestałam widzieć.Jak widzisz same "szczęścia" mnie spotkały.Walcz i nie poddawaj się,ja po tylu latach dalej próbuję ale z umiarem, nie popadam w paranoje!
pozdrawiam cie !!!pisz co dalej....u ciebie
pati
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 6 kwietnia 2010, 13:49

szukający pomocy !!!

Postprzez bodzio-wally Pt, 9 kwietnia 2010, 19:54

witam wszystkich
na forum jestem po raz pierwszy i mam parę pytań od kilku lat mam szumy uszne z niedosłuchem (jedno i drugie podnosi mi ciśnienie i to skutecznie), który to niedosłuch został stwierdzony poprzez badanie audiologiczne na poziomie 40db przy częstotliwości 4000 hz w styczniu tego roku byłem w szpitalu i dostawałem kroplówki po jakimś czasie jakieś tam efekty były czyli jakby te szumy zmalały ale po pewnym czasie wszystko wróciło do stanu z przed wizyty w szpitalu czy istnieje możliwość podleczenia tych szumów usznych??? czy w wyniku podleczenia tych szumów istnieje możliwość zmniejszenia mojego niedosłuchu??? czy mój niedosłuch może być potęgowany przez szumy uszne??? (bo na wyleczenie szumów jak i niedosłuchu to raczej nie wierze gdyż dokucza to mi już jakieś 3-4 lata) będę wdzięczny za wszelkie informacje w tym temacie
pozdrawiam wszystkich !!!
kamil
bodzio-wally
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 9 kwietnia 2010, 19:31

Re: Co robić? ;(

Postprzez Dorota N, 11 kwietnia 2010, 09:07

Witaj Kamilu
tu na forum nikt ci tabletki nie poda, nawet nie dostaniesz wsakzówek co do leczenia.
Droga która idzie każdy z nas jest naprawdę różna, i naprawdę rzadko trafiamy na piękny równiutki asfalt.
Z regóły są to wyboje i kamienie. Odrobinę szczęścia mamy kiedy natkniemy sie na piękną równą prowadzącą do celu drogę.
Niech twoja pokieruję cię do Kajetan. Tu spotkasz ludzi którzy służą pomocą. Znajdziesz zrozumienie, fachową pomoc i zostaniesz gruntownie przebadany. Znajdziesz tez odpowiedź na swoje pytania. Czekamy :)
Pozdrawiam
Dorota
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Następna strona

Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron