Nawrót szumów ??

Nawrót szumów ??

Postprzez MichałB Cz, 18 lutego 2010, 18:55

Ze względu na to, że to mój pierwszy post witam wszystkich. Mam pytanie ale zacznę od początku. Moje szumy zaczęły się 10 lat temu w następstwie powikłań po zapaleniu ucha środkowego. Po jakimś czasie trafiłem do instytutu fizjologi i patologi słuchu w warszawie (jeszcze był w "starym" miejscu). Byłem tam kilkakrotnie na różnych badaniach między innymi dostałem generatory szumów usznych. Po mniej więcej dwóch latach szcześliwie szum stał się na tyle mało słyszalny, że przestał mi w jakikolwiek sposób przeszkadzać w życiu codziennym i problem praktycznie zniknał na kilka lat. Niestety w sierpniu zeszłego roku nagle zacząłem znowu odczuwać dyskomfort związany z głośnym szumem. Początkowo sprawe bagatelizowałem myśląc, że to przejściowe, ale szum utrzymuje się do dzisiaj i czuje, ze czeka mnie kolejna wizyta w instytucie. A moje pytanie jest takie czy ktoś spotkał z tym, że szum bez wyraźnego powodu powraca i nasila się. Mam nawet wrażenie, że mam teraz dwa szumy jeden bardzo cichy na granicy słyszalności tylko w idealnej ciszy i ten drugi nie pozwalajacy mi normalnie funkcjonować. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem ??
MichałB
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 18 lutego 2010, 18:41

Re: Nawrót szumów ??

Postprzez Jarek Pt, 19 lutego 2010, 21:35

Cześć Michał!
Mnie szumy zwiększają się krótkotrwale: na zmianę pogody,w związku ze stresem ,zmęczeniem itp.Czytając twój post myślę ,że nie masz co zwlekać z wizytą w instytucie, lekarze mają duże doswiadczenie a i "materiału porównawczego" mają sporo:).Różnie ludziom szumi ,bywa często tak ,że w jednym uchu ciszej a w drugim głosniej, a jakie dźwięki słyszą ?,od świerszczy na łące po młoty pneumatyczne.Przyjedź w kwietniu na konferencje, będziesz mógł zadać pytania i wymienic się doświadczeniami.Pozdrawiam.
Jarek
 
Posty: 42
Zdjęcia: 86
Dołączył(a): Pn, 23 marca 2009, 20:17

Re: Nawrót szumów ??

Postprzez stanislaw4211 N, 20 lutego 2011, 18:09

Witam
Czy jest możliwe połączenie szumów i boleriozy
stanislaw4211
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 24 października 2010, 20:19

Re: Nawrót szumów ??

Postprzez szczescie_100 Cz, 31 marca 2011, 18:58

Stanisławie zadałeś ciekawe pytanie, a odpowiedź:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna, pod hasłem bolerioza i potwierdzenie :shock:
i ileż tu innych objawów!
szczescie_100
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz, 25 czerwca 2009, 21:01

Re: Nawrót szumów ??

Postprzez stanislaw4211 Pt, 15 kwietnia 2011, 18:50

wiem to prowadzi do paranoi zrobiłem testy wszystko ok a jak zaczołem się zagłębiać to okazuje się że można bardżo łatwo popaść w hipochondrię i dałem spokój .Jestem pod kontrolą Instytutu staram się nie myśleć o szumach ,oprucz nich mam jeszcze inne problemy ,które ukierónkowały mnie na borelioze ,dosłownie jak czytałem to wypisz wymaluj borelioza
stanislaw4211
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 24 października 2010, 20:19


Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron