Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez Igina Pt, 11 lipca 2014, 12:02

Witam serdecznie,

Czy ktoś z Was ma informacje, albo sam brał zastrzyki na szumy uszne? Mają być to 3 zastrzyki, które zablokują receptory, choć mają nie uszkadzać słuchu :shock: Nie wiem na jakiej zasadzie ma to działać i czy blokada jest na stałe...

Ciągle wierzę, że w odzyskam słuch w uchu i boję się żeby eksperymentalna metoda nie uniemożliwiła mi tego...

W maju dopadła mnie nagła głuchota i szumy uszne. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział że to nic pilnego a laryngolog dał kropelki. Dopiero po tygodniu trafiłam do profesora, który po zobaczeniu mojego audiogramu, złapał się za głowę i praktycznie z marszu wysłał mnie do komory hiperbarycznej. Niestety było już za późno na odzyskanie słuchu. Pan profesor skierował mnie na rozmowę do Pani docent która prowadzi badania nad terapią szumów usznych. Niestety jak trafiłam na wizytę w szpitalu odbywała się renowacja instalacji elektrycznej w związku z czym nie było prądu i panował ogólny chaos. Rozmawiałam z Panią doktor tylko chwilę i nie wiem jakie są konsekwencje ani jakie jest ryzyko badanej przez nią metody...

Obecnie na jedno ucho mam komplet: słyszalność na poziomie 100dB, nadwrażliwość i szumy uszne :D

Może ktoś z Was może polecić jakąś metodę leczenia? Może lekarza cudotwórce lub znachora audiologa?

Szukam też namiaru na dobrego neurologa w woj śląskim. Tomograf pokazał konflikt nerwowo-naczyniowy i chcę się upewnić, że nie ma to związku z dziecięcym zapaleniem opon mózgowych i że nie będzie się pogłębiał.

Pozdrawiam serdecznie :)
Igina
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 10 lipca 2014, 14:54

Re: Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez szczescie_100 Pn, 25 sierpnia 2014, 15:45

Hej Igina,
z pewnością już masz namiary na jakiegoś neurologa, ale gdyby okazał się nietrafiony...
Dorota Holona z Rybnika jest wg mnie ok- pierwsza wizyta dokładne badanie i wywiad, bez pośpiechu, zlecone badania na NFZ (chociaż wizyta prywatnie), pracuje w szpitalu w Rybniku co też ma znaczenie.
Niestety, znachora Ci nie polecę, chociaż przerabiałam temat:).
Pozdrawiam
szczescie_100
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz, 25 czerwca 2009, 21:01

Re: Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez Igina Pn, 8 września 2014, 18:18

Hej Szczęście!
Dzięki na namiary!!! Na razie nerwy się nie ruszają i ja też ich nie ruszam. Już wiem że interwencja na sens tylko w skrajnych przypadkach bo więcej niesie zagrożeń niż może przynieść pozytywów.
Byłaś już może kiedyś na Konferencji odnośnie szumów w Kajetanach?
Pozdrawiam
Igina
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 10 lipca 2014, 14:54

Re: Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez szczescie_100 Pt, 12 września 2014, 21:24

Dla "szumisia" obecność na konferencji jest obowiązkowa:). Tym razem nie zabierzemy się razem w blablacar, ale co się odwlecze...nadrobimy:)). Jeszcze dogadamy się co do koloru kwiatka w butonierce w celu wzajemnego rozpoznania ;) . Tymczasem trzymaj się cieplutko. Pzdr.
szczescie_100
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz, 25 czerwca 2009, 21:01

Re: Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez Igina N, 21 września 2014, 10:01

hej :)
Ciągle liczę na to, że nie będę musiała jechać następnym razem ;) Jeśli nic się nie zmieni pojadę z chłopakiem więc mamy 3 miejsca w aucie dla chętnych :)
Igina
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 10 lipca 2014, 14:54

Re: Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez Igina N, 21 września 2014, 11:15

Ehhhh… Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że mam nie jechać… :cry: Niestety muszę odwołać propozycję podwózki na konferencję :roll: Szczescie może zorganizujemy jakieś śląskie spotkanie?
Pozdrawiam szszszszszszszerdecznie ;)
Igina
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz, 10 lipca 2014, 14:54

Re: Blokowanie receptorów ostrzykiwaniem- ktoś już poóbował?

Postprzez szczescie_100 Wt, 14 października 2014, 17:57

Jestem za- w Rybniku pyszną kawę serwujemy:)
Mam nadzieję, że polepszyło Ci się?
Pzdr.
szczescie_100
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz, 25 czerwca 2009, 21:01


Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron