Szumy uszne w pozycji leżącej

Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez jadwiga_r@gazeta.pl So, 13 sierpnia 2011, 16:14

Dzień Dobry,
Mam pytanie, czy ktoś z Państawa spotkał się z syczącym szumem w prawym uchu/głowie po przyjęciu pozycji leżącej. Cały dzień mogę chodzić i nie mam szumu, wystarczy, że położę się i zaczyna mi szumieć. Szum potem utrzymuje się przez cały dzień.
Lek Cavinton nic nie pomógł.Miałam wykonany tomograf głowy. Wynik badania prawidłowy. Myślę, że te szumy są od dyskopati kręgów szyjnych.
Czy ktoś miał podobne szumy i wyleczył się?
jadwiga_r@gazeta.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 9 sierpnia 2011, 20:05

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez Waldek N, 14 sierpnia 2011, 11:10

Witaj

Z syczącym (piszczącym, gwiżdżącym, dudniącym) szumem na tym forum spotkał się chyba każdy. Zazwyczaj "syczy" nam bez przerw. Tak więc masz to szczęście (wnioskuję to z opisu), że Tobie "syczy" nie zawsze . Większość z nas brała dużo różnych prochów lecz nie znam nikogo komu zdecydowanie pomogły. Ja jestem po ośmiotygodniowej rehabilitacji kręgów szyjnych (15 min dziennie na wyciągu + dodatkowe ćwiczenia) owszem bardzo mi pomogła, bóle ustąpiły mogę swobodnie poruszać głową ale szumy jak były tak pozostały.
Uważam, że powinnaś zapisać się na wizytę do Kliniki Szumów Usznych (niestety długi okres oczekiwania)by przeprowadzić specjalistyczne badania.
A tymczasem zapraszamy do Kajetan na konferencję dotyczącą szeroko pojętego określenia: Szumy uszne (3 wrzesień 10.00)

Pozdrawiam
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez jadwiga_r@gazeta.pl N, 14 sierpnia 2011, 18:27

Waldku, dziękuję za odpowiedź. Strasznie się zasmuciłam, że rehabilitacja nie przyniosła poprawy. Miałam taką cichą nadzieję, że to wszystko z czasem minie. Niepoprawna optymistka ze mnie.

Czy wcześniejsze konferenie ze zjazdu stowarzyszenia można odtworzyć w internecie?
jadwiga_r@gazeta.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 9 sierpnia 2011, 20:05

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez Waldek Pn, 15 sierpnia 2011, 07:39

Witam
Nie rezygnuj z rehabilitacji - może Tobie pomoże na szumy, a na pewno się przyda dla lepszego samopoczucia.
Sugeruję też wizytę w Klinice w celu ustalenia przebiegu leczenia.
Klub Tinnitus nie jest stowarzyszeniem, jedynie działa w strukturach stowarzyszenia SPONIN. Niestety nie jest prowadzona ścisła dokumentacja konferencji (poza artykułami w piśmie "Słyszę" i wypowiedziami na forum, w galerii są zdjęcia z zeszłorocznego spotkania).
Pozdrawiam
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez jadwiga_r@gazeta.pl Wt, 16 sierpnia 2011, 14:55

Czy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym jest odpłatny. Jeśli tak, ile wynosi odpłatność.
Ile czasu trwa turnus?
jadwiga_r@gazeta.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 9 sierpnia 2011, 20:05

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez Waldek Śr, 17 sierpnia 2011, 09:16

Turnus jest oczywiście bezpłatny (na koszt NFZ) i trwa tydzień (a w zasadzie 6 dni przyjazd niedziela godz wieczorne, wyjazd sobota po śniadaniu) Na turnus kwalifikuje lekarz lub częściej psycholog w trakcie leczenia w Klinice.
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez jadwiga_r@gazeta.pl N, 28 sierpnia 2011, 12:40

Jakie "akcesoria"ułatwiają życie, jaki ich koszt, gdzie je mozna nabyć.
Czy generatory refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a jeśli nie, czy były czynione starania, aby NFZ je regfundował?
jadwiga_r@gazeta.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 9 sierpnia 2011, 20:05

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez Dorota N, 28 sierpnia 2011, 21:06

Witaj
jedynym "akcesorium" jest dobre samopoczucie ale jak go zdobyc nie wiem ;)
Co do generatorów to jest to bardzo subiektywne, stosowanie ich oczywiście.
Najpierw weź na próbę, zanim zdecydujesz o stałym stosowaniu.
dobrze jest posłuchać opinii użytkowników, myślę że spotkasz ich na konferencji w Kajetanach.
Pozdrawiam
Dorota
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez jadwiga_r@gazeta.pl Pn, 29 sierpnia 2011, 08:19

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Nie wiem, czy uda mi sie dotrzeć na spotkanie.
Jeśli możesz podać ceny generatorów, ogromnie będę wdzięczna.
Pozdrawiam serdecznie.
jadwiga_r@gazeta.pl
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 9 sierpnia 2011, 20:05

Re: Szumy uszne w pozycji leżącej

Postprzez Dorota Wt, 30 sierpnia 2011, 08:31

Ceny generatorów znają tyko ich dostawcy, i oczywiście kupujący.
Ja sie nie pokusiłam na taki zakup więc nie wiem. Myślę, że jest tak jak z chlebem co sklep to rózna cena ;)
Bardzo nieliczna grupa osób jest użytkownikami generatorów ale być może uda Ci się spotkać takich i porozmawiać o komforcie ich użytkowania.
Pozdrawiam
Dorota
Dorota
 
Posty: 129
Zdjęcia: 149
Dołączył(a): Śr, 25 marca 2009, 01:17

Następna strona

Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron