Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Postprzez Waldek N, 19 kwietnia 2009, 13:07

Witam klubowiczów i gości na tym forum
Coś mnie napadło na pisanie
Ale do rzeczy
Chciałbym, zanim będę męczył pytaniami lekarzy zapytać czy ktoś z Was miał podobny przypadek do mojego. Walczę z szumami usznymi od 4 lat . Po ok 2,5 latach byłem szczęśliwy bo dzięki zabiegom lekarzy i generatowi dżwięków mogłem zasypiać spokojnie (problemy z zasypianiem to był mój największy problem, w dzień dawałem sobie radę) Radość trwała krótko bo zacząłem mieć wrażenie że szumy się nasilają i jednocześnie powoli narasta w moim przypadku dyskomfort podczas słuchania niektórych dżwięków. Obecnie uciekam z miejsc gdzie występują dżwięki o mocno różniących się częstotliwościach i na które nie mam wpływu (kino, teatr, głośne rozmowy wielu osób) Zauważyłem również że zaczynam mieć problemy z rozumieniem mowy jeżeli kilka osób rozmawia jednocześnie. W/g ostatnich badań w Kajetanach słuch mam dobry i nie zmienił się od 2006 r (pierwsze badania).
Co o tym sądzicie
Będę wdzięczny za odpowiedż
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Re: Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Postprzez Jarek Pn, 20 kwietnia 2009, 22:12

Witam!
Jesli chodzi o mnie to ze wszystkich wymienianych dolegliwosci problem rozumienia mowy w sutuacji gdy wiele osób rozmawia nie jest mi obcy.Także oglądanie filmów z dubbingiem to niezły wysiłek, nawet jak noszę aparaty słuchowe (mam stwierdzony niedosłuch).
Rozmawiałem kiedyś z pacjentem ,który cierpiał na dużą nadwrażliwość na głośne dźwięki i miał taką obserwację ,że nigdy go nie drażniły dźwięki natury.To co mu przeszkadzało miało swoje źródło w działalności człowieka ,technice ,nigdy w przyrodzie.
Nie mam zbyt wielu osobistych doświadczeń w tej sprawie ale mam nadzieję , że zaglądnie na forum ktoś z podobną historią i podzieli się swoją opinią .A może już jest tylko nie ma śmiałości napisać? Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami!
Pozdrawiam.Jarek
Jarek
 
Posty: 42
Zdjęcia: 86
Dołączył(a): Pn, 23 marca 2009, 20:17

Re: Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Postprzez Waldek Śr, 20 maja 2009, 18:19

Witam
Mimo, że niewiele osób wypowiada się na forum zadam pytanie. Może ktoś wie lub spotkał się z lekiem o nazwie NERAMEXANE.Lek ten jest lub ma być badany klinicznie jako leczący (lub wspomagający leczenie)szumy uszne. Może to zapowiedż końca naszych kłopotów.
Pozdrawiam
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Re: Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Postprzez ulcia Śr, 20 stycznia 2010, 21:25

No nie Waldku a skąd wiesz o tym leku? Jak ja bym chciała zdobyć taki lek i przestać mieć szum w uszach. Mam takie teraz szumy że czasami nie mogę nad nimi panować. Waldku jak się dowiesz więcej to daj znać :cry: Pozdrawiam Ula
ulcia
 
Posty: 23
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): Pn, 11 stycznia 2010, 21:34

Re: Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Postprzez Waldek Pt, 22 stycznia 2010, 14:21

Witaj
Prawdopodobnie zakończyły się badania kliniczne, pewnie są prowadzone inne np czy nie ma skutków ubocznych. Ale do badań potrzebowali ochotników u których stwierdzono szumy nie dłużej niż 12 miesięcy wstecz. Ja się nie załapałem. Myślę, że więcej dowiemy się na konferencji 17 kwietnia w Kajetanach.
Pozdrawiam
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Re: Wyleczony?Zaleczony?Niedoleczony?

Postprzez ulcia Pn, 8 lutego 2010, 00:27

Witaj Waldku ja niestety też się nie załapiem na ten lek szkoda ale nie ma co się załamywać może załatwiom i dla nas trzeba być dobrej myśli pozdrawiam Ula :roll:
ulcia
 
Posty: 23
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): Pn, 11 stycznia 2010, 21:34


Powrót do Moje leczenie

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron