Szumy nabyte

Szumy nabyte

Postprzez sivienki Pt, 15 lipca 2011, 18:54

Witam serdecznie. Od jakiegoś miesiąca borykam się z piskiem w uszach/głowie. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić. Byłem u laryngologa i stwierdził małe uszkodzenie słuchu w granicach normy. Około 17 db w pewnym zakresie. Kazał mi brać lek betaserc. Biorę go już około 10 dni ale nie widzę żadnej poprawy. Dodam ze mieszkam w Anglii. Problem polega na tym ze jak byłem w Polsce i się zrelaksowalem to pisk był praktycznie nieslyszalny tak przez około 4 dni. Potem wróciłem do Anglii i znowu się zaczęło. Myśle ze slyche ten pisk bo cały czas się zastanawiam czy jest, cały czas się w niego wsluchuje. Wiem ze zaczęło się to kiedy zaczolem o tym czytać po głośnej imprezie. Moje pytanie brzmi czy można sobie ten pisk wmówić? Tzw hipohondria. Jeśli tak to jak się go pozbyć.? Po jakim czasie powinien zadziałać ten lek? Dlaczego pisk jest bardziej słyszalnym z rana?
sivienki
 
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): N, 3 lipca 2011, 11:13

Re: Szumy nabyte

Postprzez Jarek So, 16 lipca 2011, 10:31

Witaj
Szumy uszne występują często razem z niedosłuchem.Nie czekaj tylko zarejestruj się w instytucie w Warszawie http://www.ifps.org.pl/web/idlapacjentow.php i tak czas oczekiwania na wizytę to więcej niż pół roku.Niech przebadają cię specjaliści.Nie ma jeszcze leku na szumy uszne,który od razu pomaga na zasadzie jak boli mnie głowa to zażyję proszek i po sprawie.Dlatego mówię nie zwlekaj z rejestracją wizyty bo prawdopodobnie szumy będą się stopniowo nasilać.Dlatego głośno słychać je rano ,bo jest cicho ,powinieneś teraz unikać skrajności:absolutnej ciszy i hałasu.To co możesz teraz zrobić to słuchać cichej łagodnej muzyki ,często relaksować się ,niech w tle gra cicho radyjko, to Ci pomoże,spróbuj.A czy można szumy sobie wmówić? Ja ci mówię ,że nie masz szumów i doświadczasz absolutnej ciszy ,nic ci nie przeszkadza i co pomogło? :).Pozdrawiam i zapraszam na konferencję do Kajetan 3 września,informacja na stronie głównej,przyjedź a na pewno dużo się dowiesz i poznasz ludzi ,którzy borykają się z tym problemem i świetnie sobie radzą.
Jarek
 
Posty: 42
Zdjęcia: 86
Dołączył(a): Pn, 23 marca 2009, 20:17

Re: Szumy nabyte

Postprzez sivienki Śr, 20 lipca 2011, 15:57

Dziękuje serdecznie za szybką odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań. Bo wyczytałem dzięki temu forum ze ten pisk można sobie zagluszac. Tylko ze trzeba się skonsultować ze specjalistami żeby wiedzieć jak. Poczytalem trochę o metodzie habitulacji i wiem ze trzeba słuchać pewnego dźwięku ( zazwyczaj bialy szum) przez bardzo długi okres aż nasz mózg zacznie ignorować pisk. Z tym że to jest metoda dla ludzi którzy nie utracili słuchu i którzy nie maja nadwrażliwości na dźwięki. Wiec sprobowalem z tym bialym szumem i okazuje sie ze jesli slucham go przez sluchawki to nie slysze pisku. Tylko czy to jest bezpieczne bez wizyty u specjalisty? Czy jeśli używam słuchawek od iPoda to nie pogorsze sprawy? Dźwięk w słuchawkach jest bardzo cichy, tylko tyle żeby zagłuszyć pisk. Dodam ze mialem juz robione badanie sluchu i mam małą utratę sluchu ale w granicach normy mniej niż 20 db na około 5-6 khz. Jesli chodzi o nadwrazliwosc na dzwieki to mam moze troszke ale wydaje mi sie ze dlatego ze sie o tym naczytalem i teraz sie boje glosnych halasòw. :? Dziękuje raz jeszcze i pozdrawiam. Henryk
sivienki
 
Posty: 7
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): N, 3 lipca 2011, 11:13

Re: Szumy nabyte

Postprzez szczescie_100 Wt, 16 sierpnia 2011, 23:11

Witaj Henryku,
Obstawiam, że nie zrezygnowałeś z iPoda :).Wg mnie każdy sposób jest dobry, jeśli pomaga zagłuszyć szum lub odwraca moją uwagę od niego. A sam piszesz,że nie przesadzasz z decybelami. Wizyta u specjalisty wskazana, bo jak może doczytałeś w innych wątkach- lepiej wcześniejitd. Nie wiem czy coś się zmieniło w diagnostyce, ale na początku mojej drogi z "T" spotkałam się z opinią, że kroplówki podane w pierwszych dobach (ilu?- nie wiem do dzisiaj) po wystąpieniu szumu mogą całkowicie go zlikwidować
Powodzenia
szczescie_100
 
Posty: 57
Dołączył(a): Cz, 25 czerwca 2009, 21:01


Powrót do Portal

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 61 gości

cron