elementarz dla początkujących

elementarz dla początkujących

Postprzez Waldek Śr, 8 kwietnia 2009, 18:56

Polecam książkę "Szumy uszne w życiu codziennym. Porady praktyczne dla pacjentów." pod redakcją prof. Henryka Skarżyńskiego. Ja nazywam ją elementarzem dla tych "co pierwszy raz" mają styczność z problemem szumów usznych i nadwrażliwości słuchowej. W książce grono lekarzy w bardzo,bardzo przystępny sposób przybliża problematykę naszych dolegliwości.Tak więc mamy opisany narząd słuchu (budowę i działanie), jak powstają szumy uszne i nadwrażliwość słuchowa, jakie są korelacje między szumami a niedosłuchem,jak leczyć szumy (opisane są sposoby diagnozy i metoda habituacji w leczeniu)
Czytając ze stopki redakcyjnej dowiadujemy się , że publikację wydał Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie w nakładzie 5000 egzemplarzy.(to niewiele w stosunku do prognozowanych ok. 2 mln osób dotkniętych tą dolegliwością)
Każdy z nas leczących się napewno spotkał się z tą publikacją w Instytucie w czasie badań. Ja powracam do niej bardzo często- utwierdza mnie w przekonaniu, że moja terapia przebiega prawidłowo.
Waldek
 
Posty: 191
Zdjęcia: 53
Dołączył(a): Cz, 26 marca 2009, 11:56

Powrót do Książki

Obecni na stronie

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron