Najaktywniejsi klubowicze

Nazwa użytkownika Posty
Waldek 191
Dorota 129
szczescie_100 57
Monika 51
Wera 44

Polecane strony


Tęczowo - zaćmieniowy pobyt „Szumisiów” w Międzynarodowym Centrum Rehabilitacji Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Łebie w dniach 4 - 10 grudnia 2011

Łeba powitała nas przepiękną tęczą, którą niestety nie wszyscy mogli zobaczyć, ale wszystkim nam wystarczyła świadomość zaistnienia tego cudownego zjawiska. Taki malowniczy początek nastroił nas pozytywnie. I faktycznie, u nas wszyscy mogli się „wyszumieć” do woli, a to dzięki wspaniałej kadrze psychologicznej: „Empatycznej” – Ewelinie Latkowskiej i „Kreatywnej” – Karolinie Kuklińskiej. Codziennie zażywaliśmy różnych technik TRT, od burzliwego zanurzenia w głąb siebie do spokojnego wyciszenia przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej poprzez zmagania z TAI CHI. Ćwiczyliśmy uwagę i koncentrację pozbawieni zmysłu wzroku, najpierw spacerując na terenie ośrodka, by potem w skupieniu pochłaniać nowe dźwięki na leśnych ścieżkach. Wieczorami i czasami o poranku korzystaliśmy z zażywania szczególnej pigułki z szumów morza.

Naszą „szumisiową” ferajnę w składzie:

grupa A:
„Entuzjastyczna” – Ewa,
„Humorystyczna” – Helena,
„Miła” – Marta,
„Słodka”– Stasia (Ania),
„Spokojna” – Stanisława,
„Grzeczny” – Gienio,
„Piękny” – Piotr,
„Sympatyczny” – Stanisław,
„Tolerancyjny” – Tadek,

grupa B:
„Delikatna” – Danuta,
„Extra” – Ela,
„Eklektyczna” – Ewa,
„Hrabianka” – Hanka,
„Jaśminowa”– Jola,
„Kochana” – Kasia (Hania),
„Jesienny” – Jarek,
„Rozmowny” – Rysiek


odwiedził nawet Mikołaj ze świtą, co sprawiło że oddaliśmy się w wir przeróżnych zabaw grupowych ku uciesze nas wszystkich. Medyczną czujność roztaczał nad nami dr Tadeusz Jakub Czosnek i przemiły personel pielęgniarski. Wyśmienite swojskie jadło zapewniał zawsze uśmiechnięty personel kuchni MCR-u, a całość koordynowała uważnie pani kierownik ośrodka. Naukową pieczę sprawowała nad nami dr Grażyna Bartnik, która złożyła nam wirtualną wizytę (wideokonferencja) obfitującą w wiele ciekawych i fachowych informacji dotyczących szumów usznych. W ramach tej wizyty do szerszej współpracy w ramach klubu Tinnitus zachęcał nas Waldemar Gawryś.

Dzień naszego wyjazdu też okazał się być wyjątkowy, ponieważ tego dnia wracając do domu naładowani pozytywną energią i z szumem w tle mieliśmy możliwość obserwacji zaćmienia Księżyca. Ja byłam szczęśliwym świadkiem tego zjawiska już po „szumisowym” rozstaniu, gdy przechadzałam się nad bałtyckimi bulwarami w Gdyni.

Ela - "Extra"  

Zaloguj

Nazwa użytkownika:


Hasło:


zapamiętaj mnie
ukryj


Obecni na stronie

Ogółem:38

Zarejstrowanych:0
Ukrytych:0
Gości:38

Najwięcej użytkowników online (234) było Wt, 17 stycznia 2023, 17:38

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Legenda :: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Klubowicze


Kalendarz

<< Maj 2024 >>
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Nikt nie ma dziś urodzin

cron