Najaktywniejsi klubowicze

Nazwa użytkownika Posty
Waldek 191
Dorota 129
szczescie_100 57
Monika 51
Wera 44

Polecane strony


Relacja z konferencji

Po wielu tygodniach oczekiwania doczekaliśmy się, w sobotę 26 odbyła się Ogólnopolska Konferencja na temat Szumów Usznych dla pacjentów i ich rodzin. Przybyło wiele osób w tym ok. pięćdziesięcioro Klubowiczów, zainteresowanych tą tematyką. Większość to pacjenci Kliniki Szumów Usznych, chociaż były także osoby nie związane z IFPS. Wśród uczestników konferencji było tylko kilku członków rodzin i przyjaciół. Niestety jest bardzo niewielkie zrozumienie problemu szumów wśród najbliższych nam osób.
Z psychologicznego punktu widzenia to właśnie od najbliższych powinniśmy mieć wsparcie w problemie jaki nas dotknął. Życie pisze jednak inne scenariusze niż byśmy chcieli.

Konferencja miała również na celu przybliżenie zagadnienia szumów usznych osobom zdrowym, być może następnym razem uda się nam wszystkim zachęcić te osoby do udziału w wykładach i dyskusjach na ten temat.
Dlatego tak ważnym jest wzajemne wsparcie osób cierpiących.


Konferencję otworzył dr Cieśla w imieniu nieobecnego prof. Henryka Skarżyńskiego. Mimo zapewnień i ogromnej chęci nie udało się Profesorowi dotrzeć do nas. Pozostała nam nadzieja, że kolejny raz już się spełni, ponieważ wiemy, że darzy nas dużą życzliwością i rozumie nasze problemy.
dr Cieśla wlał w nasze serca nadzieję na przyszłość. Potwierdził nam Klubowiczom to o co zaproponował Profesor na spotkaniu w dniu 29.05.2010 Ogromne wsparcie Instytutu I Stowarzyszenia "Człowiek-Człowiekowi" w kolejnych etapach naszej rehabilitacji.

Po takich deklaracjach, rozpoczął się cykl wykładów który zainicjowała dr Grażyna Bartnik. Pani doktor z właściwą sobie pasją omawiała aktualne spojrzenie na problem szumów usznych w medycynie światowej.
Kolejne ciekawe treści zawierało szczegółowe omówienie metody leczenia szumów usznych TRT przez dr Annę Fabijańską. Doktor Ania przyciągała uwagę słuchaczy dokładnie przedstawiając założenia tej metody oraz wspomniała o zasługach twórcy tej metody prof. Jastreboffie.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na tematy psychologiczne, w tej części prelegentami byli psycholodzy pracujący w IFPS. Terapie psychologiczne w leczeniu pacjenta z szumami usznymi to niezmiernie ważna rzecz dla "zszarganej" psychiki. Cykl wykładów rozpoczęła mgr Ewelina Latkowska, jak zwykle ciepłym głosem, przedstawiła aktualne metody stosowane w Instytucie. Pani mgr Izabela Sarnicka podjęła się trudnego zadania przybliżenia sytuacji pacjenta w społeczeństwie, oraz analizy trudności w funkcjonowaniu społecznym i próby odpowiedzi na pytanie jak zmienić je na lepsze.

Kolejnym tematem był stres. Rozważania na ten temat przeprowadzała mgr Małgorzata Fludra. Ten wykład zawierał także wiele ciekawych treści, wszyscy przecież doświadczamy stresu i chcemy go w życiu unikać.
Nie ukrywam, ze ten temat cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Pani Małgosia starała się nam przybliżyć naturę stresu i sposoby radzenia sobie z nim.

Po takich ciekawych rozważaniach nadszedł czas dla nas, dla Klubu Tinnitus. Minął już ponad rok odkąd rozpoczęliśmy swą oficjalną działalność. Od tego czasu zwiększyła się liczba członków klubu, jest nas coraz więcej by wzajemnie się wspierać i przezwyciężać trudności.Konferencja była także znakomitą okazją aby wyrazić naszą wdzięczność i uznanie za zaangażowanie, pracę i pomoc "szumisiom" dla:
dr G. Bartnik, dr A. Fabijańskiej, dr D. Raj-Koziak, mgr E. Latkowskiej, mgr I. Sarnickiej i M. Fludry. Wszystkim w/w osobom został nadany tytuł Honorowego Członka Klubu Tinnitus, co poświadczają wręczone przez nas stosowne dyplomy.

Po tej krótkiej uroczystości mieliśmy chwilę czasu na nasze sprawy. Rozmawialiśmy o wsparciu, potrzebie integracji i wymianie doświadczeń. Uczestnicy tego spotkania wypełnili anonimowe ankiety, które pomogą nam wszystkim ocenić działalność klubu i wyznaczyć kierunek rozwoju na przyszłość.

Był to wyjątkowy dzień, kiedy mieliśmy rzadką okazję by spotkać się w tak licznym gronie. Wykorzystując taką okazję, zorganizowaliśmy mniej oficjalne spotkanie w godzinach popołudniowych. Już za murami Instytutu w atmosferze zdecydowanie luźnej i swobodnej spotkaliśmy się aby kontynuować integrację. Tu dołączyły do nas panie dr Grażyna i mgr Ewelina. Klubowicze oczywiście skorzystali z okazji i wykorzystali tę obecność na rozmowy. Nieoficjalna atmosfera spotkania znacznie ułatwiła swobodną wymianę myśli. Jeszcze raz można było się przekonać, że w instytucie pracują nie tylko wyśmienici specjaliści ale także wspaniali ludzie z poczuciem humoru.
Był też oczywiście krótki program artystyczny. Stasiu trafnie wybrał ok. trzydziestu aforyzmów i przeczytał ku pokrzepieniu i naszej radości. Kolega Edek zagrał mini koncert na trąbce, oczywiście najciszej jak się dało. Niektórzy wyciągali aparaty z ucha by lepiej słyszeć.

Dzień minął szybciej niż się zaczął, zostały w nas miłe wspomnienia i nadzieja na jutro,
pojutrze i jeszcze dalej a w naszych sercach zadomowiły się radość i wesele.


Gospodarze Klubu Tinnitus
Dorota Miazga
Waldemar Gawryś
Jarosław Mitka


Zaloguj

Nazwa użytkownika:


Hasło:


zapamiętaj mnie
ukryj


Obecni na stronie

Ogółem:7

Zarejstrowanych:0
Ukrytych:0
Gości:7

Najwięcej użytkowników online (76) było N, 31 maja 2020, 02:25

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Legenda :: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Klubowicze


Kalendarz

<< Listopad 2022 >>
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Nikt nie ma dziś urodzin

cron