Najaktywniejsi klubowicze

Nazwa użytkownika Posty
Waldek 188
Dorota 129
szczescie_100 57
Monika 51
Wera 44

Polecane strony


Jak ze zwykłego zrobić niezwykłe!

11 czerwca to z pozoru zwykły piątek w kalendarzu. Dla nas Klubowiczów Tinnitus ten dzień od rana zapowiadał się niezwykłym i fascynującym.
Z samego rana spotkanie w Klinice na zaplanowanej wizycie lekarskiej. Tu już pierwsze uściski, uśmiechy i ogólna radość. Jest to taki dzień na który wszyscy oczekują z utęsknieniem. Po pierwsze spotkanie z lekarzem i kompleksowe badanie. Wszyscy mamy świadomość, że z naszym zdrowiem nie jest najlepiej. W jakim stopniu zmieniły się wyniki badań w stosunku do tych robionych rok temu i na ile pokrywają się naszymi subiektywnymi odczuciami.

Trwa oczekiwanie na wynik. Emocje z tym związane są mniejsze oczekując w grupie i bez względu na jego wskazanie jesteśmy poza stresem. Potem słowa - jest trochę gorzej niż poprzednio- zdecydowanie mniej bolą. Naprawdę chorowanie w grupie jest mniej odczuwalne.
Wizyta zakończona, diagnoza za nami, lekarstwa zadysponowane, czas wracać. Jeszcze tylko spotkanie z tymi którzy leczą się na AK Kampinos i do domu. Jednak słowo "wracać do domu" ma teraz inne znaczenie. Nie wracamy do swoich domów tylko do naszego noclegowego. Mamy cudownie zaplanowane całe trzy dni wspólnego pobytu.
Dziś już jest zbyt późno na wojaże, więc jedziemy na nocleg, ale czy będziemy od razu zasypiać do naszego grona dołączają inni klubowicze, Ci co są mieszkańcami Warszawy, bo siłą rzeczy jest im łatwiej.
Wspólna kawa, wspólne chwile, wspólne tematy, problemy. W takim gronie łatwo je poruszyć i omówić. To są chwile które łączą.Sobotni poranek - śniadanie u p. Tereski smakuje wyjątkowo! Potem mała kawka i ...ruszmy.
Szukamy wrażeń i sprawdzamy jak damy sobie radę z szumem na głośnych ulicach Warszawy. Będzie to niezwykłe doświadczenie. Spotykamy się jeszcze w innym gronie niż wczoraj. Tomek podejmuje się karkołomnego zadania i oprowadza nas po stolicy z wprawą znakomitego przewodnika. Zadanie jest jednak utrudnione. Szum w uszach i towarzyszący nam wszystkim niedosłuch. Szum ulicy nie jest naszym sprzymierzeńcem. Spacer przebiega wolniutko. Tomek bardzo ciekawie opowiada i nie chcemy by cokolwiek nam umknęło z tych cudownych opowieści. Bo przecież to nie jest taki zwykły przewodnik tylko NASZ Tomek i wie czym nas zainteresować.
Po cudownym spacerze chwila odpoczynku.
Wieczorem znowu spotykamy się w innym gronie. Mamy zaplanowaną wizytę w teatrze. To też trening dla naszych uszu, jednak znacznie przyjemniejszy.

Zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni wracamy do "siebie" Dzień pełen wrażeń dobiega końca, Jesteśmy cudownie zmęczeni i wcale nie narzekamy, sztuka teatralna to komedia wiec humory nam dopisują.
W takim nastroju budzimy się już w niedzielę i nie martwimy się zbytnio tym, że już niedługo się rozstaniemy. Korzystając z nadarzającej się okazji zwiedzamy muzeum Powstania Warszawskiego.
Oczywiście grono osób zmienia się, bo przecież wielu z naszych przyjaciół znajduje choćby chwilę na spotkanie.


Ucieczka w siebie i zamykanie się na innych nie jest wyjściem, dlatego jesteśmy dla siebie. To czego oczekujemy od Kliniki Szumów Usznych to postawienie drogowskazów na naszej trudnej drodze w codzienności o resztę zgodnie zadbamy już sami. Zapewne relaks czy odpoczynek znajdziemy na wczasach czy każdym innym sanatorium ale nie o taki relaks nam chodzi. My jak członkowie klubu AA nie możemy zostać sami bo wrócimy do punktu wyjścia. Ci którzy chcą i nie znają słów "spotkanie jest niemożliwe" znajdą pomocną dłoń. Wiadomo nie od dziś, że na to aby sobie pomóc trzeba przed wszystkim znaleźć czas. Nie tylko na spotkanie ale na relaks, spokój i chwilę przyjemności.
Zróbmy wszystko aby żyć lepiej i przyjemniej bo przecież radość to najlepsze lekarstwo na wszelkie choroby.

Dorota Miazga


Zaloguj

Nazwa użytkownika:


Hasło:


zapamiętaj mnie
ukryj


Obecni na stronie

Ogółem:5

Zarejstrowanych:0
Ukrytych:0
Gości:5

Najwięcej użytkowników online (76) było N, 31 maja 2020, 02:25

Zarejestrowani użytkownicy: Brak zalogowanych użytkowników

Legenda :: Administratorzy, Moderatorzy globalni, Klubowicze


Kalendarz

<< Wrzesień 2020 >>
N Pn Wt Śr Cz Pt So
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Nikt nie ma dziś urodzin

cron